Zazwyczaj podczas aktualizacji TF2 wolimy nic nie ujawniać aż do wypuszczenia aktualizacji, gdyż wiemy, że nasi fani sami się w tym połapią po pewnym czasie spędzonym w grze. Wraz z nadejściem aktualizacji tak ambitnej, jak aktualizacja Mann-Konomia, zwłaszcza że dotyczy rzeczywistych pieniędzy, chcemy jednak zaprzestać na chwilę takich działań oraz wytłumaczyć dokładnie co robimy i czym jest tak właściwie ta aktualizacja.

O SKLEPIE

P: Czym jest Sklep Mann Co.?

O: Dostępny z poziomu TF2 Sklep Mann Co. pozwala teraz graczom na kupno, wymianę i personalizację przedmiotów w dotychczas największej fali dodanych przedmiotów w historii gry dzięki użycia Portfela Steam.

P: Czym jest Portfel Steam?

O: Steam posiada teraz funkcję o nazwie Portfel Steam. Pozwala ona na przelanie do niego pieniędzy, które mogą być następnie wykorzystane do kupna przedmiotów w grze, jak np. przedmioty kupowane w Sklepie Mann Co. lub do kupna pełnowartościowych produktów, czyli np. gier w sklepie Steam.

P: Czy przedmioty w sklepie kupuje się za punkty lub inne dziwne waluty?

O: Nie, Portfel Steam używa prawdziwych pieniędzy obsługiwanych przez Steama (dolary/funty brytyjskie/euro).

P: Czy mogę dodać dowolną kwotę pieniędzy do swojego portfela?

O: Tak. nie będziemy cię zmuszać do zakupu “pliku” gotówki. Możesz dodać dokładnie tyle pieniędzy, ile potrzebujesz na zakup interesujących cię przedmiotów. Istnieje jednak minimalna stawka w wysokości $5 / £4 / 5€ w celu ograniczenia podatków od transakcji i pośrednika płatniczego do niezbędnego minimum.

P: Czy mogę handlować lub wykorzystać do wytwarzania przedmioty, które zakupiłem?

O: Mówiąc w skrócie - nie. Możesz handlować i używać do wytwarzania wyłącznie przedmioty, które znalazłeś lub zdobyłeś podczas normalnej gry (zobacz poniższą sekcję Wymiana i personalizacja). Przyjęliśmy jak na razie tę regułę do czasu, kiedy zorientujemy się jaki wpływ na Mann-Konomię może wywierać handel zakupionymi przedmiotami.

P: Czy moje pieniądze do TF2 mogę być wykorzystane gdzie indziej na Steamie?

O: Tak. Pieniądze z Portfela Steam mogą być wykorzystane do kupna każdej rzeczy na Steamie.

P: Czy będziecie sprzedawać tylko swoje przedmioty? Co z przedmiotami wykonanymi przez społeczność?

O: Sklep będzie sprzedawać oba rodzaje przedmiotów. Dodatkowo autorzy tych przedmiotów będą otrzymywać pewien odsetek od kwoty przedmiotów, które sami stworzyli! Wkrótce zamieścimy więcej informacji o tym, jak dokładnie ma to działać.

P: Jestem autorem przedmiotu, który został dodany do gry. Czemu nie znajduje się on w Sklepie Mann Co.?

O: Początkowo będziemy sprzedawać wyłącznie przedmioty od społeczności z Paczki Polycount, co pozwoli nam na rozkręcenie się z małą liczbą autorów. Po tym, jak opanujemy płatności dla twórców, rozszerzymy sklep, aby zawierał wszystkie przedmioty od społeczności. Planujemy zrobić to tak szybko, jak to tylko możliwe.

CO SIĘ ZMIENI? (A CO POZOSTANIE TAKIE SAME?)

P: Czy to oznacza koniec aktualizacji? Zamierzacie zaprzestać wydawania darmowej zawartości gry?

O: Nie. Będziemy nadal aktualizować TF2 tak samo, jak wcześniej, dodając darmowe mapy, tryby gry, nowe właściwości i wiele więcej. Sklep Mann Co. jest po prostu innym sposobem na zdobycie przedmiotów, które inni gracze mogą zdobyć podczas normalnej gry.

P: Czy zamierzacie pobierać opłaty za inną zawartość, jak np. mapy?

O: Nie, nie planujemy czegoś takiego. Chcemy uniknąć przydzielania się ludzi do grup, które nie mogą grać razem, a które uzależnione są od tego, kto co kupił.

P: Czy będę musiał wydawać pieniądze na to, aby wciąż grać ligowo?

O: Nie. Wszystkie przedmioty oddziałujące na rozgrywkę, a nawet czysto kosmetyczne przedmioty, będą wciąż dostępne poprzez normalną grę.

P: Czy zwiększyliście szybkość pojawiania się losowych przedmiotów dla tych już istniejących?

O: Nie. Nie uczyniliśmy w tym kierunku żadnych zmian, aby utrudnić zdobywanie istniejących już wcześniej przedmiotów poprzez normalną grę.

P: Dlaczego wszystkie moje przedmioty stały się przedmiotami  "klasycznymi"?

O: Niektóre rzadko występujące przedmioty staną się bardziej rozpowszechnione. Chcemy dać graczom taką opcję, jednocześnie pozwalając rozpoznać ludzi, którzy zdobyli te przedmioty w przeszłości “starym, dobrym sposobem”. Zdecydowaliśmy się więc na konwersję wszystkich wcześniejszych przedmiotów do ich "klasycznych" wersji, których w przyszłości nie będzie można już zdobyć. W ten sposób starsze rzadsze przedmioty pozostaną rzadkie (w zasadzie są teraz one nawet jeszcze bardziej limitowane, ponieważ pochodzą teraz z limitowanej edycji).

P: Co z przedmiotami, które zdobędę w przyszłości? Jak inni będą mogli je odróżnić od zakupionych przedmiotów?

O: Obecnie nie planujemy odróżniania takich przedmiotów przez innych graczy. Zakupione przedmioty nie mogą być jednak wymieniane lub używane do wytwarzania, dlatego wciąż            korzystniejsze jest zdobycie przedmiotów "starym, dobrym sposobem".

WYMIANA I PERSONALIZACJA

P: Czy mogę wymieniać się przedmiotami?

O: Tak. Dodaliśmy oczekiwany przez wielu z was handel przedmiotami, dzięki czemu możesz wymienić sie przedmiotami ze znajomymi.

P: Czy można wymieniać się wszystkimi przedmiotami?

O: Nie, nie wszystkimi przedmiotami można się wymieniać. Niektóre przedmioty o ograniczonej dostępności nie podlegają wymianie. Zakupionych przedmiotów także nie można aktualnie wymieniać z innymi  (zobacz O sklepie).

P: Czy mogę personalizować swoje przedmioty?

O: Tak. W dodatku do już istniejącej personalizacji przedmiotów stworzyliśmy nowe rodzaje przedmiotów, które pozwolą na większe niż wcześniej możliwości personalizacji przedmiotów, jak np. zmiana nazwy lub nawet schematu kolorów. Katalog Co. pozwoli ci dowiedzieć się, które przedmioty można personalizować i jak możesz to zrobić. Podwoiliśmy także dostępną ilość miejsca w plecaku, dzięki czemu masz teraz miejsce na przechowywanie wszystkich nowych przedmiotów.

P: Czy mogę po prostu dać komuś przedmioty w prezencie, czy muszą jednak dać mi coś w zamian?

O: Tak, możesz "obdarować" innych swoimi przedmiotami. nie muszą ci niczego oddawać w zamian.

P: Czy mogę wytworzyć bronie z Polycount? Czy posiadają one przepisy, jak reszta przedmiotów od społeczności?

O: Tak, można je wytworzyć. Posiadają one ten sam styl przepisu (połącz dwie bronie), jak inne przedmioty od społeczności.